Informacja z festynu plenerowego „ Pożegnanie lata”.

W minioną niedzielę tj. 18 września odbył się festyn plenerowy „Pożegnanie lata”. Organizatorami festynu byli: Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie, Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn oraz działoszyński sklep Freshmarket.

Jak nazwa festynu wskazywała mieliśmy pożegnać lato, ale chyba nie aż tak…. Pogoda, krótko mówiąc mimo, że miała być załatwiona odgórnie spłatała niezłego figla. Padało, lało i siąpiło. Nie przeszkodziło to jednak we wspaniałej zabawie.

Mimo, że w wersji bardzo okrojonej odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci. Jednym z nich był konkurs rysunkowy, należało narysować gruszkę – maskotkę sklepu. Powstały piękne prace.

Wielkim wydarzeniem i niezaprzeczalnym hitem był recital Macieja Piekarza. Młody, zdolny artysta, muzyka na żywo, piękny aksamitny głos i postawa artysty. Na pytanie: „leje Panie Maćku czy Pan zaśpiewa” pada odpowiedź: oczywiście, dlaczego nie. Jak pewnie wszystkim wiadomo Maciej brał udział w programie Mam Talent i tam oczywiście (nie mogło być inaczej) 3 razy TAK. Myślę, że większość z nas będzie trzymała kciuki, życzymy wielu sukcesów.

Nie zabrakło również wspólnej zabawy podczas koncertu muzyki biesiadnej. Koncert w wykonaniu artystek, aktorek z agencji Kukavski Art. Jedną z wykonawczyń była przesympatyczna p. Ania Kukawska znana również jako odtwórczyni roli starszej sierżant Emilii Drawskiej z serialu „Policjanci i policjantki”.

Podczas całego festynu zebrane osoby mogły delektować się przysmakami przygotowanymi przez lokalnych dostawców Freshmarket. Czego tam nie było…. pyszne pierogi, bigos, kanapki (ślinka leci na samo wspomnienie). Te pyszne produkty można oczywiście zawsze zakupić w sklepie.

Przy podsumowaniu imprezy ogromne podziękowanie dla tych osób, które przyszły i mimo deszczu chciały się z nami bawić. Ogromne podziękowanie dla całej załogi sklepu Freshmarket i ich szefowej. Pogodne, uśmiechnięte wspaniale rozkręciły imprezę, ich układów tanecznych nie powstydziłby się profesjonalista.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia, wspólna impreza.

Zdjęcia z imprezy dostępne w Galerii.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Polityka cookies.