Informacja z przebiegu Nocy Sobótkowej.

 

W minioną sobotę j. 26 czerwca Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie z okazji Nocy Sobótkowej zorganizował Piknik Edukacyjny.  Współorganizatorami  święta był Urząd Miasta i Gminy Działoszyn oraz Lokalna Grupa Działania  „Kraina Wielkiego Łuku Warty”. Piknik odbył się w Parku Strażaka przy obiekcie Przystani Kajakowej.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy odbyła się prezentacja dorobku folklorystycznego oraz degustacja lokalnych potraw z obszaru gmin należących do LGD. Potrawy nie tylko wybornie smakowały, ale były również pięknie ozdobione. Na stoiskach prezentowano również ręcznie wykonane ozdoby.

Część artystyczną uroczystości uświetniły występ orkiestry dętej Cementowni „Warta” S.A. wraz z solistami oraz grupy wokalnej z Miejsko – Gminnego Domu Kultury, a także zespoły folklorystyczne „Trębaczewianie” i „Rudniczanie”.

Dużo śmiechu i dobrej zabawy zapewniły zmagania sołectw w II Gminnym turnieju Sołtysów należących do gminy Działoszyn. Kilkuosobowe drużyny rywalizowały w rzucie pieńkiem czy slalomie w gumowcach. W turnieju udział wzięły: sołectwo Kolonia Lisowice, Szczyty, Bobrowniki oraz Działoszyn Osiedle nr.3 i Osiedle nr. 1. Decyzją jury wszystkie sołectwa wywalczyły równorzędne I miejsca. Sołtysi odebrali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn (drobny sprzęt AGD).  W trakcie imprezy nie zapomniano o najmłodszych: były animacje i konkursy z nagrodami. Podczas całej imprezy dla chętnych czynny był Punk Informacyjno – Edukacyjny, w którym można było zaczerpnąć informacji na temat funduszów europejskich inwestujących w obszary wiejskie.  Wieczorną część imprezy rozpoczęła inscenizacja obyczajów słowiańskich związanych z Nocą Sobótkową. Ta część imprezy była prowadzona przez zespół folklorystyczny „ Trębaczewianie”.

Niestety nie odbyła się zaplanowana dyskoteka, dobrą zabawę zakończyła gwałtowna burza, która „rozgoniła” gości imprezy.

Zdjęcia z imprezy dostępne w Galerii.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Polityka cookies.